• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

BİLDİRİ ÇAĞRISI


Değerli akademisyenler, araştırmacılar

Sizleri 9-11 Temmuz 2018 tarihleri arasında Üsküp'te düzenleyeceğimiz 3. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi - İnsan ve Toplum Bilimleri (IBAD - 2018) adlı kongremize davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Kongremiz, International Scientific Research Association & Journal (IBAD) tarafından düzenlenmektedir. Uluslararası katılıma açık olan kongremiz, özellikle insan ve toplum bilimlerinin her alanındaki sorunlar, gelişmeler ve değişimler ile ilgili bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır. Kongremize International University of Sarajevo (BIH) ve International Balkan University (Macedonia)'dan değerli hocalarımız davetli konuşmacı olarak katılacaklardır.

IBAD - 2018'de sunulan bildiri özetleri ve tam metinleri ayrı ayrı e-kitap formatında ISBN’li ve editörlü olarak e-kitap şeklinde yayımlanacaktır. Bildirilerin tam metinlerini göndermek katılımcılarımızın tercihine bağlıdır. İngilizce tam metin bildiriler kitabı dizinlenmek üzere Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index'e gönderilecektir. İsteyen katılımcılarımız bildiri tam metinlerini makale olarak Journal of the International Scientific Research (IBAD) dergisine gönderebilir. Hakemlerden olumlu rapor alan makaleler, bekletilmeden ücretsiz olarak hemen yayına alınacaktır. Yayımlanan tüm makalelere ücretsiz olarak DOI numarası atanacaktır. Tam metin bildirileri yayımlamak zorunlu olmayıp katılımcılarımızın tercihine bağlıdır.

Kongreye insan ve toplum bilimleri alanında çalışan bütün bilim insanları, akademisyenler, araştırmacılar, uzmanlar, öğrenciler, öğretmenler ve ilgililer davetlidir. Kongrenin dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarını buluşturan, insan ve toplum bilimleri alanındaki sorunların, değişme ve gelişmelerin takip edilmesini sağlayan anlamlı bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Bildiriler İngilizce veya Türkçe sunulabilir. Kongre ile ilgili duyurumuzu üniversitenizin insan ve toplum bilimleri ile ilgili fakültelerinin/bölümlerinin/anabilimdallarının öğretim elemanlarıyla paylaşmanız üniversitenizden gelecek bildiri başvurularının ve katılımın artmasını, ayrıca çalışmalarınızın uluslararası platforma taşınmasını sağlayacaktır.

Makedonya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize talep etmemektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Bu etkinliğe vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkür ederiz. Sizleri ve üniversitenizdeki bilim insanlarını 9-11 Temmuz 2018’de eski bir Türk kültür merkezi olan Üsküp'te görmek bizi mutlu edecektir. 

Bütün katılımcılarımız için kazanımı yüksek bir kongre olmasını dileriz.

Saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu

Flag Counter